≡ menu

O nas

Jesteśmy w 100% polską firmą inżynieryjno-handlową wyspecjalizowaną w kablach, przewodach i osprzęcie oraz w projektowaniu linii Wysokich Napięć.

Specyfika naszej działalności to dostawy przewodów i osprzętu oraz projektowanie i analiza linii Wysokich Napięć (WN), a także doradztwo w tym zakresie.

Nie ma drugiej takiej inżynieryjno-handlowej firmy w Polsce, która by posiadała

tak głęboką i szeroką wiedzę techniczną na temat przewodów i osprzętu do linii WN,

połączoną ze znajomością projektowania i budowy linii WN

oraz ze znajomością handlu krajowego i zagranicznego.

Oferujemy szybką i na czas dostawę wysokiej jakości przewodów, kabli i osprzętu, spełniających lub przewyższających wymagania naszych Klientów oraz międzynarodowych norm technicznych.

Zdobyliśmy dobrą opinię dzięki dostarczaniu naszym Klientom produktów o bardzo wysokiej jakości i po atrakcyjnych cenach oraz dzięki świadczeniu wysokiej klasy usług inżynierskich, projektowych i doradczych.

Mamy unikalną w Polsce głęboką wiedzę techniczną na temat produkowania, projektowania, testowania oraz instalowania przewodów stosowanych w liniach WN. Oferujemy niskostratne przewody, zarówno tradycyjne jak i wysokotemperaturowe o małym zwisie, które pozwalają obniżyć straty przesyłowe o 20-30% i o tyle samo zredukować emisję CO2.

Jesteśmy firmą dobrze znaną z rzetelności i terminowości wykonywanych prac oraz z wysokich umiejętności technicznych i handlowych.
Wielokrotnie nasz wiedza i umiejętności pomagały naszym Klientom wykonywać skomplikowane zadania i wyjść z niejednej trudnej sytuacji.

Mamy wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i budowaniu linii WN oraz w załatwianiu spraw formalno-prawnych.

Spółka Zircon Poland niezmiennie od ponad 20 lat wprowadza innowacyjne rozwiązania w segmencie napowietrznych linii wysokich napięć (WN), będąc w tym względzie w Polsce niekwestionowanym liderem i doradcą dla takich spółek jak PSE S.A., Energa Operator S.A., Tauron Dystrybucja S.A., PGE Dystrybucja S.A. itd.

Na przykład dzięki naszemu doradztwu, w ostatnich latach firmy PSE S.A., Energa Operator S.A. i Tauron Dystrybucja S.A. wprowadziły, a inne spółki niedługo wprowadzą, jako standard do budowy sieci WN niskostratne przewody z aluminiowymi drutami trapezoidalnymi typu ACSR/TW, zamiast dotychczas stosowanych przewodów AFL (ACSR) z drutami okrągłymi, co pozwoli operatorom systemy przesyłowego i dystrybucyjnego na obniżenie o 25-30% strat przesyłowych energii elektrycznej, dzięki obniżeniu rezystancji przewodów.

W naszej ofercie posiadamy nowoczesne przewody ACMCC® z wieloprętowym rdzeniem kompozytowym z włókien węglowych, które mają rewelacyjne i rewolucyjne własności.
Mamy podpisaną z właścicielem technologii ACMCC® firmą GUANGZHOU XINYUAN HENGYE POWER TRANSMISSION DEVICE CO., LTD. umowę dająca nam wyłączność na sprzedaż tych przewodów oraz kompozytowych rdzeni używanych do ich produkcji na całym rynku europejskim, za wyjątkiem Rosji.

  • Zircon Poland Sp. z o.o.
    ul. Klimczaka 5/1, 02-797 Warszawa, Polska

  • Tel. (+48 22) 816 85 41
    E-mail: zircon@zircon.pl

  • Logo Zircon

logo Script logo